| Gokudera981 a întrebat:

Salut, tocmai am terminat liceul in Italia, stie cineva ce acte sunt necesare pentru a ma inscrie la o facultate din Romania?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Actul de studiu obtinut in Italia trebuie echivalat --- vezi detalii, inclusiv documentele necesare, in link-ul : https://cnred.edu.ro/......trainatate

| RobertMoon a răspuns:

-dosar plic
-4 fotografii tip buletin
-diploma de bacalaureat + copie xerox
-foaia matricola + copie xerox
-copie de pe buletin si certificat de nastere
-adeverinta medicala care sa arate ca esti sanatos
-formulatul de inscriere pe care il completezi la facultate si il atasezi la dosar. Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Cauti pe internet facultatea care te intereseaza si telefoanele lor.
Suni la secretariat si intrebi acolo, conditiile de inscriere specifice situatiei tale, cu o scoala terminata in Italia.