| KLiNK a întrebat:

Acum ceva timp am sustinut probele fizice (traseu aplicativ, rezistenta + test psihologic) pentru liceul militar. Si am trecut. Problema este ca sunt foarte ingrijorat cu privire la testele grila pe care va trebui sa le dau in data de 27 mai. Ma descurc atat la mate cat si la romana dar mai sunt unele exercitii care imi pun probleme. Multi imi spun ca cea mai grea proba a fost cea pe care am trecut-o acum recent. Dar eu nu prea cred. Eu mai mult de 2-3 ore pe zi nu pot sa lucrez. Si ma gandesc ca poate este prea putin 2-3 ore.
Se deschide un nou liceu militar la Craiova (acolo voi merge pentru ca este mai aproape de casa) si ma gandesc ca acest lucru poate va influenta subiectele de la testele grila (poate vor fi mai usoare). Asta pentru ca anul acesta sunt in jur de 2-3 copii pe loc. Daca se mai deschide liceu la Craiova ma gandesc ca va fi foarte usor de intrat. La Centrul Militar Zonal Dolj aveau o lista cu vreo 30 de copii pana acum (copii din zona Doljului)
Voi ce ziceti? Este bine sa fac exercitii 2-3 ore pe zi? Va influenta cumva deschiderea unui liceu militar la Craiova subiectele? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine si este destul sa inveti 2-3 ore pe zi si aproape sigur vei reusi.
Subiectele vor fi la fel pentru toate liceele militare, nu vor fi deosebite la Craiova.

| KLiNK explică (pentru Ioandelasal):

Asta stiam. Dar se vor lua 50 de la Alba, 50 de la Breaza probabil (pentru ca la Campulung Moldovenesc nu sunt copii din zona). Deci cele 2 licee vor pierde elevi. Cele mai mici medii cu care se va intra nu vor mai fi de 8.50, 8.30. Si e posibil sa fie subiecte usoare pentru toate liceele.
Oricum, ramane de vazut.

1 răspuns: