| adrianoff a întrebat:

Salut TPU,

Am 13 ani si sunt clasa a 7-a la istorie am 2 de 3 este cel mai rau profesor din toata scoala mereu cand ma ascultat nu ma ascultat din lectia de zi doar din alte lectii chiar daca eu stiam lectia de zi perfect. Azi am avut istorie si profesorul a ales din catalog cativa copii sa de-a testul iar cand a ajuns pe pagina unde sunt eu pe mina m-a sarit si ia luat pe cei 2 de pe pagina cu mine. Nu stiu ce sa fac mai am 6 ore de istorie si am o stare proasta din cauza asta si am o teama in mine uneori numai dorm noaptea. Acum ne-a predat o lectie noua iar pe ce-a veche " Al doile razboi mondial " o stiu de nota 10 perfect o sa invat si lectia de zii dar problema e ca nu stiu ce are de gand profesorul eu cred ca vrea sa ma lase pe vara. Pe primul semestru am media 6. Va rog ajutati-ma cum pot iesi din starea asta si cum il pot convinge ca merit sa trec?

Răspuns Câştigător
| TeoTudor a răspuns:

Buna amice, iti dau eu un sfat nu te mai culca pe o ureche ca profesorul o sa te asculte din lectia de zi fiindca nu este asa si eu am patit-o de zeci de ori tot ceea ce trebuie sa faci este sa iti iei caietelul frumos si sa inveti toate lectile pe care el ti le-a predat pana acum(nu ma refer sa le stii pe derost pe toate doar un mic rezumat la ele) faptele, intamplarile etc sau alta ar fi sa il intrebi pe el din ce ar dorii el sa te asculte dar niciodata nu se stie invata lectile ptrintr-un rezumat mic si ai sa vezi ca totul va fi bine daca nu foarte binewinking

| adrianoff explică (pentru TeoTudor):

O sa incerc si sper sa nu raman am nevoie macar de un 6 amarat sa imi iasa media 4 in cel mai rau caz si trec. Multumesc

1 răspuns: