| Denis_Denis_1999_RGmW a întrebat:

am auzit la stiri ca bacul va avea loc in Iunie, care sunt lectiile din care se va da bacul? Am inteles ca nu se vor da lectiile de pe semestrul al doilea.

Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Nu. Bacul nu va avea loc in iunie. A spus ca va avea loc in luna IULIE, doar ca lucrul asta nu se stie cu exactitate, ci depinde foarte mult de modul in care evolueaza virusul pe teritoriul Romaniei. Materia care a fost programata pe semestrul al II-lea din clasa a XII-a NU VA INTRA la BAC. Studiaza programa pentru clasa a XII-a ca sa vezi ce intra si ce nu sau intreaba-i mai bine pe profesori, ca sa fii 100% sigur ca nu ratezi vreo lectie. Eu stiu ca la limba romana nu vor intra: Iona, Morometii, poezia lui Nichita Stanescu, respectiv poezia lui Ion Barbu.

2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Nu, cred că se v-a da din ce s-a ce s-a făcut până la "vacanta" adică 12 Martie, și nu în Iunie (ci în Iulie) dar nimeni nu stie asta, asta ține doar de dezvoltarea pandemiei (este ca și un curs valutar daca vrei sa ii spunem așa) laughing

Răspuns utilizator avertizat