| Smoke323 a întrebat:

Am avut astazi bacalaureatul la limba romana si m-a apucat putina paranoia. Am taiat o litera cu o linie oblica (am scris-o tremurat)
Se considera semn?
Multumesc

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De când se corectează în alt județ, au lăsat-o mai moale cu semnele. Deci keep calm and relax!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| Anon31241212 a răspuns:

Frate tot ce facem e semn. E asa o porcarie chestia asta. De ce trebuie sa taiem tot randul pentru un cuvant? Reguli date da mari savanti.

| sebiibes a răspuns:

Se considera semn doar daca misti linia in toate partiile nu conteaza gen daca e putin ingrosata sau tremurata e ok

| Smoke323 explică (pentru sebiibes):

Am scris litera de inceput a cuvantului tremurat si am taiat-o cu o linie oblica
la asta ma refer