| MateiMadalin56 a întrebat:

Am de făcut lucrarea de atestat pentru sfârșitul clasei a XII -A și nu știu cerințele. Adică mărimea scrisului, formatul scrisului, etc.
Mă poate ajuta cineva cu problema pe care o am?

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Pt comunicarea scrisa se foloseste standard Time New Roman, cu 12 (unii folosesc si 11). Titlul la inceput cu 14 si ingrosat, subtitlurile merg tot cu 12 si ingrosat

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ucrarea de atestat pentru sfârșitul clasei a XII -A și nu știu cerințele"

nu-i intreba pe alții, diferă! Intreabă-ți indrumătorul de curs

| MateiMadalin56 explică (pentru sierra1):

Nu Îți înțeleg ghilimelele, nu le văd rostul, și nu diferă, toate atestatele au același format, sunt identice din punctul ăsta de vedere, diferă doar tema și liceul...

| sierra1 a răspuns (pentru MateiMadalin56):

"Nu Îți înțeleg ghilimelele, nu le văd rostul" - e textul tău, la care răspund punctual

"toate atestatele au același format, sunt identice" - ce vorbești străine? Fiecare bordei cu al său obicei!

| MateiMadalin56 explică (pentru sierra1):

Bine, cum zici tu. Nu am chef să mă contrazic cu tine.

| Heureuse a răspuns:

Pentru redactare cerintele generale sunt: times new roman, 12, 2, 5 margini

| MateiMadalin56 explică:

Cu ce sa te ajut?