| alindaniel99 a întrebat:

Am de facut un proiect pentru scoala cu tema "Cultura strazii"

aveti ceva idei?(m-am gandit la mefie si graffiti)

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

De ce nu și afișe teatrale și cinemato grafice, afișe sportive, reclame, vitri nele librăriilor, tonete cu diverse pro duse spre vînzare ( cu afișe mai mult sau mai puțin corect scrise), felul de a se îmbrăca al oamenilor, diverse lozinci strigate la unele manifestații, unele spectacole muzical - artistice desfășurate în aer liber, felul de a se comporta pe stradă al unor oameni ( strigăte, înjurături, discuții cu voce mai tare, diferite interviuri ale unor reporteri de radio sau televiziune, distribuirea de fluturași cu reclame, panourile cu ziare și reviste de la chioșcurile de ziare, tonetele cu flori, cerșetorii, unele procesiuni religioa se, o serie de tonete sau corturi cu produse de vînzare, cu ocazia unor astfel de manifestări, terase pe trotuare în fața unor cofetării sau restaurante și probabil încă multe altele ca acestea?

| alindaniel99 explică:

..mafie