| anonim_4396 a întrebat:

am instalat cydia pe iphone si din cydia am incercat sa imi downloadez siri. am downloadat filele si imi zice reboot, s-a inchis cu nu mai vrea sa se deschida(arata un fel de rotita care se invarte) dupa 5 min aparelogoul si la fel. ce sa fac? fundaaaaa

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveam aplicati pe care am dat bani

| valentino52 a răspuns:

Pai cine te-a pus sa faci jailbreak sa sa instalezi siri portul ala si eu cand aveam iphone 4 am incercat acelasi lucru si mi-a facut probleme mari telefonul incepea sa vibreze necontrolat etc. Baga-l in DFU MODE adica tine apasat pe butonul lock si home in acealsi timp vreo 20 de secunde si daca ti se aprinde si iti intra in meniu da-i restore. Fa asta cand esti conectat la iTUnes.

| anonim_4396 explică (pentru valentino52):

Tu cum ai rezolvat problema ca eu nu pot?

| valentino52 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am dat restore si am reinstalat softul de pe telefon. Bagi cablu in telefon, deschizi iTunes bagi telefonul in DFU mode si apesi restore. Asta daca telefonul nu e codat pe vreo retea ca daca il folosesti cu gevey sim sau nu stiu ce decodare din cydia se codeaza la loc.