| Bazilisc_Baz_1998 a întrebat:

Am intrat la Filo Bilingv En. Limba moderna 1 e engleza (asta stiu). Intrebarea mea este cum ramane cu franceza/germana/spaniola. Daca am facut in gimnaziu franceza (pe langa engleza) TREBUIE sa ma duc la franceza sau pot sa ma duc la incepatori la germana si sa fac limba moderna 3 spaniola? Pe scurt... exista un scenariu in care eu, care am facut franceza in 5-8, sa pot face engleza(lm1), germana(lm2) si spaniola(lm3). Multumesc...

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Limba a treia nu va putea fi spaniola. In schimb, cand te duci sa te inscrii la liceu, iti va fi data o foaie in care te intreaba ce limba straina ai facut dintre franceza si germana. Poti selecta si germana, in cazul in care vrei sa faci o limba noua. Dar sa stii ca nu te vor lua de la 0.

3 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

O să faci limba 2 care e prevăzută de profil. La filo se fac doar 2 limbi indiferent de ce ai studiat tu in generală sau ce vrei să studiezi. De exemplu la mine la liceu e filo bilingv engleză şi clasa e de engleză-franceză, şi au fost unii care au vrut să facă germană şi nu au putut.

| Alle23 a răspuns:

Cel mai bine te duci la scoala sa intrebi sau sa suni la secretariat!
Mult succes la scoala happy

| ZiZi_ZDiana_1912 a răspuns:

Poti sa faci ce limba vrei. Eu persoanl iti recomand una noua happy