| PentruCaDa123 a întrebat:

Am mai multe întrebări legate de liceu, vreau sa ma duc la Filologie, vreau sa știu ce materii faci și din ce materii dai Bacalaureatul. Eu după ce termin liceul vreau sa ma duc la Facultatea de Chimie și Inginerie chimica sau la Facultatea de Medicina sau Facultatea de Biologie.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca vrei sa urmezi o facultate dintre cele aratate atunci este bine sa te duci pe un profil de stiinte ale naturii, te va ajuta la admitere si putin chiar in facultate.