| Anaconda101331 a întrebat:

am nevoie de ajutor. Sunt la școală în Romania sunt elev în clasa a VII-a și vreau să mă bag la școală în Italia. Vreau să știu dacă în Italia mă pune sa repet anul sau daca mă bagă în clasa a VI-a sau in a VIII-a? in Ce clasa mă bagă?

Răspuns Câştigător
| biancaebar a răspuns:

Ar trebui sa te bage in aceeasi clasa pe care o cursezi in Romania.

| Anaconda101331 explică (pentru biancaebar):

Mulțumesc eu am înțeles că mă pune sa aleg in ce clasa sa fiu in a VI-a in a VII-a sau in a VII-a sau chiar la liceu acum nu știu dacă e adevărat

1 răspuns: