| RaduTN a întrebat:

Am nevoie sa invat limba Engleza foarte bine deoarece vreau sa ma fac programator si am auzit ca primul pas cu care trebuie sa incep este sa invat Engleza foarte bine si nu am timp sa ma duc la meditatii si nu mi-as cumpara nici carti, doar online a mai ramas. Cum pot sa invat engleza foarte bine? Cum incep? Vreau sa incep de jos ca am mai sarit eu pasi si nu am putut sa inteleg timpurile de loc, mi sa pereau prea multe si greu de retinut, nu-mi puteam da seama cum sa retin eu atatea timpuri. Imi puteti spune pas cu pas cum sa invat Engleza si daca vreti sa-mi da-ti niste link-uri cu site-uri de unde pot invata foarte bine timpurile,verbele, etc.

Va rog frumos ajuta-ti-ma sa inteleg Engleza ca am mare nevoie. Multumesc. Funda + Vot big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eee sa fim seriosi acum, ai nevoie de engleza dar te intereseaza mai mult sa o intelegi la nivel conversional nu la nivel de gramatica.

nu it bate cap cu engleza, o prinzi din mers, e mult mult mult mai mult de munca la programare

6 răspunsuri:
| RaduTN explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult!

| bursuc001 a răspuns (pentru RaduTN):

Cu plăcere happy

O seară frumoasă.

| RaduTN explică (pentru bursuc001):

Multumesc, o seara frumoasa iti doresc happy

| bursuc001 a răspuns (pentru RaduTN):

Mulţumesc şi euwinking

| kteichd a răspuns:

Https://ro.duolingo.com/
E educational si usor, usor de folosit.