| Virk a întrebat:

am o intrebare. Anu viitor vreau sa ma transfer la liceu la profilul de filologie pentru ca acum sunt la profesionala ospatar-bucatar si nu imi prea place. Am auzit ca dau diferentele din latina dar aici la liceul la care sunt momentan NU am facut latina, ce ar trebui sa fac

Răspuns Câştigător
| crowleyburgon a răspuns:

Trebuie sa cauti pe net din ce materie dai, ce clasa esti? Cel mai probabil o sa dai din anul in care esti clasa a 9a si a 10a sa zicem, iti iei materia ori de pe net, ori de la un coleg de la filo sau intrebi o profesoara de romana, si eu m-am transferat de la mate info la filologie si am dat la latina, nu prea am scris sincer, astea sunt mai mult niste chestii care se dau sa fie date.
Oricum vezi ca fiind la profesionala s-ar putea sa mai dai la cateva, am o colega venita de la turism care a dat si la dese si muzica.