| andrei056 a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare legata de cum se corecteaza lucrarea in functie de baremul la bac.
Sa spunem ca avem de calculat un exercitiu cu logaritmi, iar la conditiile de existenta nu scriem detaliat, ci partial(adica de ex >x+20 fara sa mai scriem si(-2,+infinit)).
Daca in barem nu avem scrise nicaieri conditiile de existenta, ne depuncteaza daca pe foaia de examen le avem scrise, dar partial?

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

În barem sunt recuperez condițiile de existenta acolo unde e cazul. Când am dat eu bacul erau trecute în barem și notate cu un anumit punctaj per total laughing poate corectorul 1 să-ți dea jumătate din acel punctaj sau mai puțin (dacă e notat cu 10p să-ți dea 5 sau dacă e punctat cu 5p să-ți dea numai 2 sau 3).