| Tarinus989 a întrebat:

Am o intrebare, pentru scoala online, care este mai bun dintre zoom si google classroom sau daca credeti ca este alta, spuneti-o si argumentați!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microsoft Teams - doar profesorul poate crea anumite echipe si acolo se porneste apelul. Avantajul este ca doar profesorul poate adauga membrii noi in echipa (din cate stiu eu) deci nu vor exista sanse ca altcineva din exterior sa poata intra la ore

| Balalau95 a răspuns:

Nu tu decizi, ci profii in cel mai bun caz, sau ministerul invatamantului

| DataScience a răspuns:

Cu zoom poti face ore cu maxim 100 persoane si ai chat doar cand pornesti aplicatia. Problema e ca trebuie sa dai un cod prin care poate intra oricine daca nu setezi sa accepti invitatiile manual de fiecare data cand vrea cineva sa intre

Cu classroom intra la clase doar conturile google invitate de tine deci nu mai ai problema sa intre ''trolii'' la ora ta si totodata ai un loc unde poti posta anunturi si copiii sa te intrebe chiar si cand nu predai ceva, sa pui materiale pe care sa le downloadeze gen pdf-uri whatever tampenii se mai predau pe la scoala in ziua de azi si sa faci si assignments sa prea teme fiindca pot face upload pana la termene...etc. Facultatile de exemplu folosesc classroom tocmai pentru facilitatea asta de a urca teza de licenta/masterat/doctorat semnata si alte documente care sa le verifice. Deci probabil asta ar fi mai 'inteligent'' de ales, testeaza-le in *** ce e asa greu, daca erau sisteme complexe informatice mai intelegeam, dar pentru 5 minute de test 2 aplicatii facute pentru copii si alti muritori de rand nu cred ca e asa greu.

| skdjjsj a răspuns:

Google Classroom, este mai bine organizat si cu mai multe optiuni.