| Celese a întrebat:

Ce inseamna substanta estoniu?

Răspuns Câştigător
| Viu_Florin_1982 a răspuns:

Foarte mulți dintre elevii mei m-au întrebat de estoniu. Nu există o substanță care să aibă această denumire. A fost special creat pentru serialul "Iubiri secrete".
Imaginați-vă ce s-ar fi întâmplat dacă foloseau numele unei substanțe care într-adevăr există... Probabil că nu puțini ar fi fost și cei care ar fi încercat-o...

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Te uiti la iubire secrete nu?
Substanta nu exista, este inventata special pentu serial.

Alte răspunsuri
| UnCorpSanatos a răspuns:

Cred ca din serialul Iubiri secrete l-ai luat, cred ca au inventat ei cuvant google nu stie nimic despre existenta unei astfel de substante sau cel putin despre variantele la care m-am gandit eu "estoniu" si "estonium" tongue

| mihaela25mihaela25eminem a răspuns:

Probabil cei din iubiri secrete sau gandit la estonia(tara)si de acolo au preluat numelelaughinglaughing)

| daniela8491 a răspuns:

Corect :-)

| AndreasB a răspuns:

Estoniu, cuvant inventat pentru serialul Iubiri Secrete. In serial, estoniu se vrea a fi o substanta.

Alte răspunsuri
| renek96 a răspuns:

Asta este de la iubiri secrete dar este inventat de ei tonguetonguetongue

Alte răspunsuri
| Tudose_Alexutubun_1994 a răspuns:

Buna big grin cuvantul estoniu nu exista dar mai mult ca sigur te-ai uitat la iubiri secrete, si eu am cautat cuvantul dar nimic apropo serialul e super tare

| Yohane a răspuns:

Cuvantul estoniu e inventat din iubiri secrete nu exista!

Alte răspunsuri
| Dragos_Ionut_1998 a răspuns:

Nu exista asa ceva, mia comfirmat chiar si profesoara de chimie.