| Andrei231444 a întrebat:

Salut TPU, am o mica problema cu un profesoara de matematica, aceasta ma scoate numai pe mine si ma si asculta la tabla in fiecare ora. Nu am vorbit urat cu ea/injurat-o/comentat sau sa vorbesc in ora. O singura data am avut o problema cu ea cand am intrat in clasa cu gluga- n cap si aceasta m-a scos la tabla si mi-a pus 3, de atunci tot continua sa ma scoata la tabla de parca sunt singurul in clasa.
Anul trecut tot cu ea am facut orele de matematica si aveam note numai de 9 si 10 la ea.
Luni am 2 ore de inspectie la matematica, pot sa ii spun la inspectorat ca tot ma scoate repetitiv in ora la tabla/ sa ii reprosez cum numai pe mine ma gaseste sa fiu cel ales? Am ajuns sa am numa 6, 6, 4, 3 la ea la materie, media mea e cam pe coltul de nerecuperare fiind aproape sfarsit avand numai 3 luni la dispozitie sa o repar. La celalalte materii am note bune

2 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Eu cred ca mai intai ar trebui sa vorbesti cu dirigintele. Ii spui dirigintelui ca parintii tai au vrut sa se adreseze inspectoratului pentru ca, ceea ce face profesoara este sicanare.

| AdioTPU a răspuns:

Poate că i-ai făcut impresie proastă de la faza cu gluga și a prins antipatie pentru tine. Vorbește mai întâi cu psihologul scolii apoi cu dirigintele.