| Nicusor20042014 a întrebat:

Am o problema.
Cum as putea sa invat mai repede,invat foarte greu, ma apuca seara.
Inteleg greu lectiile la scoala, azi m-am chinuit o gramada sa inteleg functiile la mate
Ce trebuie sa fac?
Parca nici chef sa invat nu mai am si vreau sa iau examenul de clasa a8-a

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Atentia in timpul orei, dar daca esti deja clasa a 8-a e cam tarziu pentru asta. Dar daca esti atent la ora, nu prea mai ai ce invata acasa, cel mult faci temele. Crede-ma ca vorbesc din experienta, si cea din generala si cea din liceu.

| Violleta2022 a răspuns:

Matematica se invata numai cu creionul pe hartie, rezolvand zeci si sute de exercitii si probleme.
Asta este singura ta solutie, sa incepi sa rezolvi, macar 10-20 zilnic.