| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la scoala! Am intalnit numai profesori care au pretentia ca elevii lor sa fie perfecti, vor sa avem numai note mari (adica mai mari de 9.99), ne ameninta ca ne pun 2 in catalog daca nu ne ies toate problemele de la temele pentru acasa si mai si spun de noi ca suntem "prostilor", "idiotilor", "handicapatilor"! Nu-i mai suport psihic! Vreun sfat?

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cind iti mai zice vreunul ca iti pune 2, zi-i sa iti puna. Si voi sinteti prea terorizati de note. Da-le draq de note, stiu cel putin vreo 3 care erau niste pramatii in generala si liceu dar au ajuns bine de tot dupa aia, cand au ajuns la facultate si a trebuit sa se intretinta si s-au trezit la realitate. Notele nu inseamna ABSOLUT NIMIC. Si auzi asta de la unul care cel putin in primara si generala a avut mereu media generala peste 9.

| FaraNumePls a răspuns:

Cam toți sunt așa. N-ai ce face. Vorbiți între voi, să fiți la un nivel toți. După n-are ce sa mai zică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea ai ce sa le faci... Cam asta e adevarul. De curiozitate, in ce clasa esti?//

| D3I3 a răspuns:

Apelează la ministerul învățământului, la protecția copilului sau la conducerea școlii. Ocazional, înregistrează convorbirea ta cu un profesor când te jignește.

| SummerR a răspuns:

După părerea mea cea mai bună soluție ar fi să le povestești părinților aceste întâmplări și să le spui că vrei să te muți la altă școală. Eventual, dacă ai dovezi, poți să le faci reclamație la inspectorat, dacă le faci doar la nivel de direcțiune nu o să rezolvi nimic. Succes!

| Papusel24 a răspuns:

Din pacate multi profesori sunt,, idioti". De ce nu incerci tu sau impreuna cu colegii tai sa mergeti la directiune? Eu am procedat asa si dupa ce bine a fost.

| SelfieWild a răspuns:

Mută-te la la alta scoală, îștia-s profesori handicapați nu gluma

| Eva_Evy_1987 a răspuns:

Este vacanta tu de ce te gandesti la scoala? deconecteaza te fa ceva distractiv, macar acum ca profesorii oricum nu se schimba, stii vorba aia: "FA TE frate cu dracul pana treci podul"

| DoarCurios a răspuns:

Majoritatea profesorilor sunt asa, gândește-te ca nu ești singurul care nu o sa facă toate cerințele lor. Vorbește cu colegii sa faceți toți cam aceleași probleme, practic sa fiți la același nivel. O nota proasta nu e sfârșitul lumii