| anonim_4396 a întrebat:

Am primit tema de vacanta la scoala sa citesc una dintre cartile B. Stowe - "Coliba unchiului Tom" si Radu Tudoran - "Toate panzele sus" si sa ii fac rezumatul. Nu stiu care dintre cele doua sa o citesc. Voi care mi-o recomandati? Ofer FUNDITA.

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

In principiu ar trebui sa le citesti pe amandoua, ca rau n-are cum sa-ti faca. Pe de alta parte, mie mi s-au parut niste procarii puerile ambele, iar eu sunt o persoana careia ii place sa citeasca, poate de-aia. Cred ca ti-as recomanda "Toate panzele sus", are ceva aventura pe acolo, si macar sa promovam si noi valorile nationale.

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

"Toate panzele sus" clar daca vrei aventura.Recomand sa citesti ca filmul e film. Eventual urmarit dupa big grin ca sa vezi diferentele dintr-o carte si filmul facut dupa ea. Lectura placuta thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coliba e frumoasa, pur si simplu spatiul ala bastinas si ocoliba cu un unchi tom sweet din pacate nu imi amintesc prea multe.
dar daca ar fi sa aleg ceva de mare, moby dick e o alternativa la toate panzele sus

| ionescuandrada2000 a răspuns:

"Toate panzele sus"

| IceBil a răspuns:

Toate panzele sus.
Te poti ajuta si de filmul cu acelasi nume ca sa intelegi mai bine actiunea.
Bafta!

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Toate panzele sus...iar daca ti se pare grea poti sa vezi filmul