| SomeRandomDude a întrebat:

Am revenit cu o noua intrebare. Daca sunt la scoala profesionala (domeniu mecanic auto). Daca termin aceasta specializare pot da la liceu, si chiar mai departe la facultate? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Da, poti da o diferenta si sa te inscrii la liceu, apoi, dupa terminarea liceului poti merge la facultate. Totusi, daca esti asa de hotarat, de ce nu ai dat direct la un liceu cu profil auto?

| SomeRandomDude explică (pentru neutrino):

Pentru ca la liceu practica este doar in atelier si din cate am inteles treci in "vizita" la service-uri auto.Inca o intrebare pot da la zi sau la seral?

| neutrino a răspuns (pentru SomeRandomDude):

Oriunde vrei.

5 răspunsuri:
| Sarcopt a răspuns:

După 3 ani de practică poți da un examen, după acest examen intri la liceu încă doi ani ca să poți da bacul.

| Anonima00000000 a răspuns:

Da. Poti sa dai la liceu.
La facultate nu poti da numa daca ai terminat liceul.

| sweetgirl21 a răspuns:

Da. Dupa terminare scolii profesionale poti intra la liceu ( seral/zi)