| Ramss3s a întrebat:

Salut, TPU!

Am școala profesională pe profilul mecanică, însă vreau să dau Bac-ul. Ce trebuie să fac? Știu că o variantă este să termin liceul la seral, dar ce profil pot alege având în vedere că am terminat mecanică?

Dau fundă pentru răspunsul care mă lămurește.
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu poti face liceul pe acelasi profil dupa ce termini profesionala, am un prieten ce vrea sa faca asa, deci bafta: ))

| Ramss3s explică (pentru anonim_4396):

Am înțeles. Mulțumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ramss3s):

Da, eu am auzit că după profesională mai e nevoie de doar doi ani de liceu, clasele a 11-a și a 12-a, apoi poți da Bacul. Dar doar am auzit, nu sunt sigură...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit si eu: ))