| PascuBogdan a întrebat:

am si eu o intrebare, la soldat si gradat profesionist ce categorii de arme sunt?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Depinde si de arma unitatii militare.La infanterie de exemplu soldatii sunt dotati cu PM-uri(pistol mitraliera).In functie de cati soldati pot fi in pluton. Unii din ei cu PM-uri, unul singur cu AG-7, fruntasul de asemenea cu PM.Gradatii insa, de la sergent la plutonier sunt dotati cu pistol.

| PascuBogdan explică (pentru anonim_4396):

In afara de infanterie si ag ce specialitati militare mai sunt pentru sgp?