| AlexSS1 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de admiterea la facultate.

Zilele trecute am fost sa depun dosarul la o facultate dar nu am lasat diploma de bac si foaia matricola in original deoarece am aplicat la inca o facultate unde am lasat actele in original.

Azi am aflat ca sunt pe lista de asteptare in cadrul primei facultati. Intrebarea este: Confirmarea trebuie sa o fac inainte de runda a 2 a de concurs sau dupa?

PS: Intrarea se face pe baza de dosar, nu cu examen de admitere.

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

O faci dupa ce te vezi admis. Stiam ca exista o perioada in care se pot face confirmarile. Depinde cat vrei tu sa astepti si de cate runde sunt. Nu sunt sigura, dar pe site-ul facultatii ar trebui sa existe informatii cu privire la asta.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Verifica regulamentul facultatii, la ce facultate ai depus?

| AlexSS1 explică (pentru CM7YRE):

Facultatea de Mecanica din Timisoara.

| Green0227 a răspuns:

Depinde la ce facultate ai dat si ce termen are pentru a confirma locul!