| anonim_4396 a întrebat:

Salut TpU :*! Am si eu o intrebarethinking Voi care credeti ca sunt cele mai cautate meserii?big grin

3 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Cea mai cautata meserie nu stiu, dar stiu ca se fac bani frumosi din prostitutie.

| Lorelei_8623 a răspuns:

Cea mai cautata meserie cred ca este cea de doctor/dentist/chimist, profesii in domeniul asta pentru ca multi doctori buni pleaca in strainatate. Desi daca vrei sa te faci doctor nu prea ti-as recomanda, decat daca iti place cu adevarat, deoarece faci vreo 6 ani de facultate si vreo 2 de master apoi te duci la practica si cred ca ajungi doctor la 40 de ani laughing
Cred ca si cea de profesor va fi cautata in urmatorii ani deoarece acestia nu prea sunt respectati si multi liceeni si studenti nu prea se gandesc la aceasta profesie.

| Bunicul62 a răspuns:

Frigotehnist/instalator/electrician Coafeze/manichiuriste/ asistente medicale ca iarba de leac la altii si la noi se vor cauta /tehnician dentar difera ce vrei.