| anamariiaaaa a întrebat:

Am si eu o problema, sunt clasa a 7 a si profesorii au cam luat-o razna cu testele si ascultarile...
Azi am un test la romana si unul la mate si in plus ne mai asculta si la chimie si geografie.
As fi invatat de seara dar am avut de continuat un portofoliu la geografie si mi-a luat cam 5 ore sa-l termin si am mai invatat putin la mate aseara si acum mi-a mai ramas o gramada si nu stiu cum sa fac fata.
La geografie am de invatat 54 de tari si capitalele lor si la chimie cateva pagini bune...
Este normal asa ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si sambata si duminica ce ai facut?
de ce nu ai invatat de dimineata, ca sa ai timp sa acoperi tot?
Bineinteles ca este nromal sa va dea de invatat la toate obiectele.
Nu-i normal sa inveti tu noaptea, in special cand ai sambata si duminca libere si nu vrei sa inveti ziua.

| Rd79 a răspuns:

Stai ca nu inteleg ce zici. Materia fie o stii fie nu o stii. Nu poti sa inveti ceva cu cateva zile inainte. Daca prin a invata intelegi sa repeti ca un papagal prost o informatie pe care o vei uita imediat dupa test, atunci ce rost are sa faci asta? Doar ca sa iei o nota buna, care nu are nicio valoare?