| ZdrIulian a întrebat:

am și o problemă, sunt clasa a 12-a... Și am probleme la chimie, am un 3 și am nevoie de o nota mai mare... Astăzi dau test la chimie din oxidare. Mă poate ajuta cineva cu o rezolvare? Testul este de la 10.00-10.50, multumesc anticipativ.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni, ca noi nu vom fii cu tine examen, iar pe tine nu te ajutam cu nimic, daca-ti facem temele.
Pune mana si invata lectia, acum, cat mai ai timp!

| Kreisegger a răspuns (pentru Violleta2022):

Ioai doamne, elevu ăsta are nevoie de ajutor nu de descurajari, cu siguranta esti mama, la cum gandești....suntem in 2019

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Kreisegger):

Mi se pare interesant și faptul că ea e convinsă că OP o să dea bacul din chimie când are nevoie de ajutor să treacă la chimie laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kreisegger):

Bineinteles ca are nevoie de incurajari, sa puna mana sa invete, nu sa-i faca altii temele, ca asta nu-i ajutor, dimpotriva.
Apoi, TPU interzice efectuarea temelor scolare pe acest forum.

| Kreisegger a răspuns (pentru Violleta2022):

Extraordinar! laughing

Tu daca vezi un om ranit pe strada il certi ca de ce sa ranit si cum sa ranit SAU incerci sa il ajuti

Asa ii si cu fata asta, avea nevoie de ajutor in acel moment, ca de invatat poate ca invata dupa...etc

| Violleta2022 a răspuns (pentru Kreisegger):

Tu nu poti sa pricepi, nu?
Nu ajuti pe nimeni daca-i faci temele, doar il bagi in rahat...ca nu invata nimic, iar la examen il pica si risca sa ajunga corijent.
Se vede ca esti micut ori inca incapabil, sa intelegi diferenta dintre a ajuta pe cineva la anaghie cand este o situatie de viata si moarte, sau ranit fizic si un puturos, care nu are chef de invatat si vrea sa-i faca altii temele.

| DarthNiger a răspuns:

De ce nu incerci sa inveti lectiile predate? invata lectia despre oxidare care ti s-a predat la scoala pana o pricepi, fiindca degeaba te ajuta altcineva daca tu nu stii, niciodata nu o sa inveti daca te ajuta altcineva.

| Diana2356 a răspuns:

Buna ZdrIulian! Păi nu te putem ajuta noi.Doar tu trebuie sa înveți si sa-ti faci temele si vei obtine o notă mai mare.Bafta!

| Diana2356 a răspuns:

Buna ZdrIulian! Trebuie să fii mai atent la ore si sa înveți ca sa iti scoti media.Bafta!