| Giocodimano1 a întrebat:

Am vazut ca la Ase se depune un dosar iar dupa afisarea rezultatelor se depune alt dosar dar cu acte originale.
La fel se intampla si la Utcb, trebuie depus si dosarul original? Daca da, pe ce data trebuie pentru ca nu gasesc pe site ul lor?

Răspuns Câştigător
| DanielPH a răspuns:

Intre 12-20 iulie!
Trebuie sa depui doar ce se regaseste pe Site, mai mult nu are noima.
Am vazut pe undeva pe site ca se cer si doua poze tip buletin, eu m-am inscris online, voiam sa merg luni sa ma inscriu direct la ei, dar cu vremea asta.m-am dat pe inscriere online.
Eu as fi mers si cu acele doua poze, sa merg la sigur, nu as fi avut chef sa stau 2-3 ore prin capitala degeaba pana ieseau. Dar, ti-am spus, nu sunt sigur daca se cer si anul asta.
Tu te duci cu originalele, poate si o copie la fiecare.

https://utcb.ro/......e-2019.pdf

Aici gasesti tot ce-ti trebuie pentru anul asta.
Succes!
Huh...cam multe intrebari in ultimul timp despre UTCB, doar pe TPU, sper sa nu fim prea multi ca n-am media prea mare. Tu stii ceva de anul asta? Daca o sa fie aglomerat? laughing)

| Giocodimano1 explică (pentru DanielPH):

Din cate am auzit...sunt cam mulți, cel putin jumate de liceu de la mine se duce la Utcb laughing))

| DanielPH a răspuns (pentru Giocodimano1):

Pfai...ma ia cu rau, si cica sa ma culc.
Ai fost sa te inscrii? Sau mergi curand?
Daca da, era aglomeratie? Vad pe Site ca anul trecut nici nu s-au ocupat toate locurile la multe facultati. Este culmea ca anul asta sa fim nu stiu cati pe loc.
Acum, ce-o fi o fi...si la agronomie este fain, verdeata, animale, viata, ce sa mai... laughing)

| Giocodimano1 explică (pentru DanielPH):

Ma duc sa ma inscriu miercuri...o sa revin cu un mesaj dupa... sper sa nu fie aglomerat laughing)))

| DanielPH a răspuns (pentru Giocodimano1):

Multi pe la CCIA, in rest, mici diferente. Acum vedem cum merg treburile, multi vor renunta din cate stiu. Tu ce crezi? Mai raman locuri libere pentru septembrie? Am un amic, si na... El da bac-ul mai tarziu. laughing)