| SpaceXrainbows a întrebat:

Salut, TPU!
Anul acesta am absolvit clasa a 8-a și intenționez să merg mai departe la mate-info. Problema este că, în acești 4 ani nu am făcut informatică deloc, așa că vara asta aș vrea să recuperez puțin, măcar să nu fiu la un nivel mediocru. Îmi puteți recomanda niște manuale/culegeri/site-uri pentru începători care să mă ajute cât de cât în clasa a 9-a? Sau să-mi spuneți măcar de unde să încep? (Fără să iau meditații).
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil ca nici un viitor coleg nu a făcut informatică. Așteapta încă trei luni și începeți cu toții deodată "bucuria" informaticii

| anamariarot a răspuns:

Măi, să știi că nu sunt atât de multe școli în care să se studieze informatica în gimnaziu. La liceu o să fiți luați de la 0.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Informatica de liceu nu are legatura cu ce se invata in gimnaziu. Iti trebuie sa stii cel mult HTML.

https://www.w3schools.com/htmL/