| AllNone a întrebat:

Anul acesta am depus la Evaluarea Nationala ( la clasa a 8-a ) contestatie la matematica. Nota este de 8.30 si sunt 90% sigur ca 8.50 era cea mai mica nota care as fi putut sa o iau. Doamna de la clasa are si ea aceeasi parere, asa ca am riscat. Voi ce parere aveti?

15 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Pe care*.

Oricum, e posibil sa-ti dea puncte.

| AllNone explică (pentru Gonrax):

Nu mai folosesc,, pe care". Daca il sti pe Codrin Bradea o sa intelegi de ce laughing)

| Gonrax a răspuns (pentru AllNone):

Stiu episodul laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mhm... Din cate stiu eu daca diferenta nu e de cel putin 0, 50 puncte nu o sa se modifice nota, deci nici tu nu cred ca risti (daca zici ca cea mai mica nota ar fi 8, 50) si nici cel cu 9, 90 nu risca.

| AllNone explică (pentru anonim_4396):

Anul acesta vine cu modificarea de a se scoate minima de 0.5 puncte, deci sunt admise si cu mai putin de 0.5.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AllNone):

A, ok.

| DaCumSaNu a răspuns:

Noua nu ne-ai spus ce ai scris, so...nu prea ne putem da cu parerea.

| AllNone explică (pentru DaCumSaNu):

Nici nu as avea cum. Am cerut doar o parere subiectiva.

| ღMikyღ a răspuns:

Daca ai vorbit cu profesoara ta si ea ti-a recomandat sa faci contestatie, inseamna ca nu poate fi de rau. sper. Succes pe mai departe!

| Tudor123123 a răspuns:

Un coleg care a luat 9.90 la mate a fost obligata de ma-sa sa faca contestatie... acum nu stiu ce ai scris deci nu am ce parere sa-mi dau

| Valy9999 a răspuns (pentru Tudor123123):

Aia chiar au probleme la cap.

| Edyez a răspuns (pentru Valy9999):

Aprob

| Dudumagureanu a răspuns:

Nu risti nimic, baremul de corectare ramane acelasi dar sincer cateva sutimi nu cred ca te vor ajuta. De la 8'30 la 8'50 e putin. Daca era peste 9'00 atunci.da.

| AllNone explică (pentru Dudumagureanu):

Sincer, fiecare sutime conteaza si dupa mine mi-as fi dat un 8.80, e o diferenta.

| Dudumagureanu a răspuns:

Aici e o problema. Sigur la 9'90 profesorii corectori o sa gaseasca greseli care le-au trecut cu vederea. Acum sunt in stare sa pariez pe orice, ca va lua o nota mult mai mica.