| Claudiu15g a întrebat:

Anul acesta termin clasa a8a si as vrea sa merg la Liceul Iuliu Maniu din sectorul 6(Bucuresti), sunt pasionat de mecanica si ce tine de masini si am zis ca sa merg la liceul acesta pe profil de mecanica. ce parere aveti despre el si ce elevi sunt acolo?

Răspuns Câştigător
| MaryusMN a răspuns:

Orice liceu e bun

1 răspuns:
| Wlan a răspuns:

In primul rand sa iei bacul, dar parerea mea, ingineria mecanica e o meserie foarte buna in prezent si in viitor. Daca iti place mecanica, esti pasionat, pune-te cu burta pe matematica (la figurat nu la propriu big grin). Te faci inspector ITP sau ceva la RAR, foarte bine platiti cei de acolo.