| Adrian_Adi_1986_R4yg a întrebat:

anul trecut am terminat clasa a 10-ea profesională dar nu am mai continuat din anumite motive personale. Menționez că am 20 de ani.Dar întrebarea mea este dacă am făcut doar cele 10 clase voi primi foaie matricolă că am absolvit acele 10 clase sau se consideră că rămân doar cu 8 și chiar dacă nu am nici o diplomă aș putea să urmez niște cursuri de calificare ca să obțin o diplomă? Dacă da, vă rog mult să mă ajutați, vreau răspunsuri serioase.

1 răspuns:
| Vasiagp a răspuns:

Se consideră că ai absolvit cele 10 clase...vei primi diplomă de 10 clase. Dacă făceai 11 atunci un an nu îl trecea absolvit îți trecea tot 10. Se dau diplome de 8-10 clase si liceu.