| Noone210 a întrebat:

are profesorul voie sa puna 4 pe un test la care tu ai rezolvat 50-75% din exercitii insa nu ai citit romanul pe care a trebuit sa il citesti?

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Totul depinde de profesor, are voie sa te depuncteze pentru ce considera de cuvinta. Cum ar fi la matematica sa pui raspunsurile de la sfarsitul cartii sau sa nimeresti la orice materie o parte din raspunsuri la un test grila. Nimereala sau norocul nu sunt obligatorii sa iti fie luate in considerare.

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Dacă el consideră că 80% din temă era citirea romanului, rezolvările tale atunci mai înseamnă cel mult 15% din cerințe. Deci 4 e chiar notă mare.

| ancaval a răspuns:

Păi na... degeaba ai rezolvat mult, dacă nu e și bine.

| oz_1736 a răspuns:

Compara cu un coleg, poate ai gresit. Apoi intreaba profu