| anonim_4396 a întrebat:

As dori o parere sincera despre sistemul de educatie din Romania fata de alte tari din UE si diferenta dintre ele efectiv.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andersen2k18 a răspuns:

Dinferenta dintre cele doua sisteme este urmatoarea: In alte tari se preda putin si se preda ceea ce ii ajuta pe elevi in viata, iar Romania a ramas vechiul sistem in care ti se preda mult, dar tu trebuie sa alegi ce este folositor. Fata de noi cei din alte tari sunt mult mai tehnologizati si se vede ca globalizarea si-a facut efectu acolo, la noi poate mai tarziu sau niciodata.