| DanielaX a întrebat:

As vrea sa invat spaniola si vreau niste site-uri de unde sa putea invata. Voi ce metode folositi pentru a invata o limba straina?

FUNDAAA! happy

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Salut aici ai tot ce ai nevoie ca sa inveti limba
http://cursuri-de-limbi-straine.blogspot.ro/

1, Învatam conjugarea verbelor pe de rost.
2, Învatam 2000 de cuvinte pentru un vocabular folositor in limbajul de zi de zi.
3, Vedem filme cu subtitrare in limba romana. ( vezi pagina filme )
4, Citim in limba invatata.( vezi scribd)
5, Cu atentie vizionam cursurile de pe blog video. ( atentie la pronuntie)
6, Putem invata o limba si daca ascultam muzica. ( vezi pagina muzica)
8, Converseaza cu cineva in limba invatata. (omegle)
9, Alcatuieste propoziti cu ajutorul verbelor si a cuvintelor invatate.
exemplu - a invata, eu invat norvergiana

sunt si filme in spaniola, multa bafta

| AnitoiuAndy06 a răspuns:

Uite aici un site, pentru incepatori un inveti vocabular, verbe, conjucti... https://ro.duolingo.com/