| alinush600 a întrebat:

Salut TPU,
As vrea sa-mi puteti spune toate operele care trebuiesc invatate pentru simularea de la Bac de la Limba si Literatura Romana din clasa a 11 a?
Fara copy paste de pe alte site-uri.

2 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Daca nu vrei un raspuns urgent, profesorul cu siguranta iti va spune daca il intrebi luni. Daca nu vrei sa astepti, uita-te pe link-ul pe care ti l-am pus in intrebarea cu simularea la istorie. In mare si din ce am vazut rapid, intra Eminescu, Creanga, Caragiale, cu ce ai studiat la clasa...

| Lucică1998 a răspuns:

Eu anul trecut am avut asa:
Povestea lui Harap-Alb, Luceafarul, Moara cu noroc, Ion, Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi si Enigma Otiliei, dar a picat Harap-Alb si nu cred ca o sa pice iar. Nu stiu daca sunt tot astea (adica in unii ani anumite opere sunt exceptate) dar in principiu astea se pot da.