| Anonim2524 a întrebat:

Salut Tpu...As vrea sa stiu daca anul acesta mai merge sa te transferi de la un liceu la altul.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se pot face transferuri si in acest an. Prin Ordinul 4249/2020 a fost introdusa o prevedere in Regulamentul-cadru, in ceea ce priveste transferul in anul scolar 2020-2021. Conform acesteia transferul se poate face in perioada 25 august - 7 septembrie si atunci vei putea merge la liceu sa depui cererea de transfer.