| Alex65162 a întrebat:

astăzi am dat evaluarea naționala la limba și literatura romană și la ultimul subiect trebuia sa alcătuiesc o compunere petrecuta acasa sau la școala in timpul unei lecturi.Eu din neatenție și neavând nici mult timp am citit cerința dar nu am mai citit și ca trebuia in timpul unei lecturi și am făcut in timpul unui film(ca asa mi-am imaginat)voiam sa știu dacă măcar ma punctează din cele 12p.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi baremul și îți dai seama din ce scrie acolo cate puncte ai putea lua. Dar da, o sa primești puncte.

| NonZarek a răspuns:

Ceva puncte vei primii, nu te gândii la 10 sau 0.8, poate un 0.3 sau mai puțin, pentru ca tu nu ai respectat cerință, nu ai scris despre ce ti a cerut, e ca și cum te ar trimite mama sa cumperi pâine alba dar u cumperi neagra. Sau adaugi 5 oua în loc de 2 oua și lapte la facerea unei prăjituri, înțelegi tu. Deci nu vei fi prea mult punctat.