| maniacutz2003 a întrebat:

astazi la ora de romana (CA II MAI ZIC CEVA), in pauza dupa ce s-a terminat ora m-am "jucat" cu un coleg si l-am impins in scaun scaunul a cazut si i s-a rupt spatarul. SI dupa a venit dna' diriginta, si a facut referat sau referar nu stiu cum ii zice asa infine. Si acum intrebarea : Daca imi scade nota la purtare pot sa o mai maresc daca da CUM?!?

Răspuns Câştigător
| Cl3ar a răspuns:

Nu,nu poti sa o maresti. Oricum la sfarsitul anului se face media dintre cea de pe sem. 1 si cea de acuma. Daca o sa ti-o scada sub 8 o sa fie o problema

4 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu, nu poți sa o mărești. Doar daca la sfârșitul semestrului se hotărăște sa nu ti-o scadă pana la urma

| dassy a răspuns:

Nu are cum sa iti scada nota la purtare. Doar ai dat din greseala, nu? Si daca te pune sa cumperi alt spatar sau ceva de genu. cumperi. Nu cred ca iti scade nota.

| maniacutz2003 explică (pentru dassy):

A facut referat laughing ne-a pus sa il semnam ce mai vrei?

| R3ady01 a răspuns:

Daca o sa-ti scada nota la purtare de la zece la opt sau noua este doar pe semestru. Daca pe primul ai zece si pe al doilea noua, iti iese media. Dar parerea mea nu are de ce sa-ti scada pentru ca l-ai lovit din greseala. iar daca o sa-ti ceara sa cumperi un spatar nou il cumperi.
P.S. : Se zice " referat ".