| Chrystal1306 a întrebat:

Salut TPU! Azi am dat evaluarea nationala si credeam ca m-am descurcat destul de bine. Pana cand mi-am dat seama de asta: la subiectul 2 zicea sa fac o compunere narativa despre o intamplare neobisnuita in timpul unui joc in curtea scolii si sa introduc si o secventa dialogata si descriptiva. Si eu am zis ca eram in curtea scolii, jucam un joc si ne plictiseam si vine diriga si ne face o surpriza si mergem intr-o excursie.Am descris locul unde am fost in excursie...are ceva daca am zis ca intamplarea neobisnuita a fost ca ne-a dus in excursie? Profa de romana mi-a zis ca o sa imi scada mult si mi-e frica rau.

1 răspuns:
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Atâta timp cât ai respectat cerința și ai scris corect d.p.d.v. gramatical, nu văd de ce ți-ar scădea din punctaj.
Dacă mergeți rar sau deloc în excursii, poți considera surpriza doamnei dirigintă un fapt neobișnuit!