| kikikikikikikikilovs a întrebat:

Salut TPU
Ce acte trebuie sa faca parintele ca sa ma mute de la scoala din Romania pentru ca eu va trebuii sa plec in alta tara

Răspuns Câştigător
| AndreiDV12345 a răspuns:

Trebuie sa ia de la scoala fisa matricola si sa o duca la tradus in limba tarii in care mergi dupa care trebuie sa mearga la notar sa o legalizeze. Si cam gata oricum in tara unde mergi te baga in clasa dupa varsta si vei primi un examen de evaluare iar daca vei fi cu mult mai slab sau ma bun te vor cobora sau urca o clasa. Bafta si acomodare usoara.

1 răspuns: