| Gigoiu123 a întrebat:

Ce credeti ca va pica la bac la romana la subiectul III?
Vreo sansa sa pice romanul postmodern sau poate "Iona"? laughing)
Lasam faza cu "iti pica fata" ????

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Posibil genul dramatic dar mai degraba O scrisoare pierduta decat Iona, adica sa dea comedia.
Romanul postmodern aproape nicio sansa

| Anon31241212 a răspuns (pentru Adry05):

De ce zici ca nu e nicio sansa sa pice morometii?

| Adry05 a răspuns (pentru Anon31241212):

Morometii nu e postmodern, e postbelic poate. Postmodern sunt Femeia in rosu si inca unu, nu mai stiu cum ii zice ca la mine la clasa nu s-a studiat. Si oricum s-au dat anul trecut, nu o sa dea Morometii 2 ani la rand.

| Anon31241212 a răspuns (pentru Adry05):

Mersii ca m-ai lamurit. A dat la uman. Da asta nu inseamna ca la real nu poate sa dea. happy Oricum vedem.
Eminescu crezi ca pica sau nu?

| Adry05 a răspuns (pentru Anon31241212):

Nu stiu daca Eminescu dar destul de posibil Liric. Nu se prea da Morometii la real ca e mai greut de comentat, mai degraba la real se dau Moara si Ion.

| Violleta2022 a răspuns:

Am mai spus de cateva ori, nu face doi bani ce credem noi, ca nu te ajuta cu nimic pe tine, acre trebuei sa inveti absolut toata materia, daca nu vrei sa pici BAC-ul.
Singurul lucru care nu se va da, pot sa-ti spun cu siguranta, este ceea ce s-a dat anul trecut.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar subiectele 1 si 2 le stii?
De unde?

| LPCTSTR a răspuns:

Întrebare și mai bună: De ce crezi că noi am ști?
Nu înțeleg de ce ne credeți Nostradamuși de vreme ce totul este foarte random.
Iar dacă voi (căci sunteți mai mulți disperați pe aici) vă bazați și chiar credeți niște probabilități, mă tem că doar voi veți pica.

| DeathOfDreams a răspuns:

Apropo de chestii de genul, chiar astăzi am auzit de-o profesoară de la un liceu din orașul meu care anual spune înainte de bac de-o posibilă cerință de la subiectul 3.
Și surprinzător, în ultimii ani e la bac exact ce-a "prezis" profesoara respectivă.

Evident, toate "prezicerile" astea sunt destul de irelevante, în sensul că mereu mi s-a părut stupid să mă iau după prezicerile oamenilor sau să calculez prin nu știu ce tehnici, ce ar putea pica.
Ar putea pica absolut orice.

Anyway
profesoara mizează pe comedie. laughing

| Anon31241212 a răspuns (pentru DeathOfDreams):

Da dar la real sau la uman?
Nu poate da la ambele la fel. La uman eu zic ca pica comedie si la real enigma.

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Anon31241212):

Am uitat să menționez. laughing
La real mă refeream.

| Anon31241212 a răspuns (pentru DeathOfDreams):

A ok! Sa traiesti!
Stiu ca ce zic profele se cam adevereste. Multumesc! happy

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Anon31241212):

Vom vedea, haha
Multă baftă!

| Anon31241212 a răspuns:

Cele mai mari sanse sunt sa pice textul dramatic, morometii si enigma otiliei. Eu asa zic. Poezie nu dau astia. La eminescu e mult de scris. Doar un bacovia daca pica.

| asperger3 a răspuns:

Off-topic:esti din judetul Olt? In mai am dat o simulare(multumiri ISJ Olt) si a picat Iona si cu Leoaica tanara iubirea(a fost pe numere simularea)