| alexionut98 a întrebat:

ce este mai rezonabil sa faci profesionala sau sa faci liceul?

6 răspunsuri:
| sellenaD a răspuns:

Ce profesionala? ca s-a desfiintat Scoala de arte si meserii(profesionala)asa ca poti sa mergi doar la liceu.Dai testele nationale la care nu mai conteaza ce nota iei ca se calculeaza impreuna cu mediile de pe anii de scoala si mergi la liceu...Bafta!

| Dariusuu a răspuns:

In ziua de azi orice ai face e tot acolo.

E cam greu sa iti gasesti un loc de munca.

Profesionala te-ar putea ajuta daca iti place ceva meserie.

Iar la liceu, poti spera ca vei lua bacul.

Faci ce iti spune inima omule.

Succes. Toate cele bune

| VXX a răspuns:

Aici nu tine de ce este mai rezonabil ci de ce iti place tie sa faci si unde ai de gand sa mergi mai departe, alegerea iti apartine.

| 4ever a răspuns (pentru VXX):

Facii ce iti spune inima

| alexionut98 explică:

Multumesc mult la toti dar ma refer cum gasesc mai repede un loc de munca prin profesionala sau prin liceu?

| ricco1998 a răspuns:

Bai nuju depinde pe de profil vrei sa te duci sau daca vrei sa faci si facultatea