| MaxRobert a întrebat:

Salut TPU! Ce licee sunt recomandate pentru un viitor inginer constructor, sunt clasa a 8 a si nu stiu si doresc sa fie din Iasi.Recomandari?

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Liceul nu conteaza. Cand o sa dai la Facultatea de Constructii (sau unde vrei tu) o sa dai examen de admitere, sau va folosita media de la BAC.

| RainbowD a răspuns:

Salut.
Liceul nu contează. Poți să termini orice liceu. Importantă este media de la bacalaureat și eventualele examene de admitere, dacă admiterea nu se face pe bază de dosar la facultatea la care vei vrea să dai.
Toate cele bune.