| dfd74334 a întrebat:

ce ore și la ce dai teză la profil uman (filologie)?

1 răspuns:
| Zorn a răspuns:

Matematica, fizica, chimie si biologie vei face doar pana in clasa a X-a (inclusiv).
In rest, multe ore de romana, engleza, franceza, istorie, latina, geografie.
Plus: logica, psihologie, sociologie, economie, filosofie (nu le vei avea pe toate in acelasi an, ci pe parcursul a 4 ani de liceu).
Sa nu uitam de TIC, educatie artistica, muzica, educatie fizica, religie, literatura universala.
Din clasa a XI-a, vei avea o singura ora sau doua de "Stiinte", adica o materie care combina notiuni de matematica, fizica, biologie si chimie, din moment ce nu vei mai face orele acestea separat.

Teze vei da la romana, istorie, latina si engleza.