| Zdog a întrebat:

ce parere aveti despre facultatea Media Digitala din cadrul universitatii Babes Bolyai?
Este o facultate de viitor? O sa-mi gasesc un loc de munca usor dupa ce o termin?

2 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Stiu pe cineva care abia a intrat acoli, dar si cer nu imi vine in minte nicio profesie pe care poti sa o practici dupa big grin Profesionala iti ofera mai multe sanse

| jshint a răspuns:

Ce voi scrie aici este strict parerea mea dupa un an de studiu la aceasta specializare.

1. Nu, nu este o facultate de viitor, insa probabil iti vei gasi usor de munca dupa ce termini, dar nu te astepta sa primesti salariu mare. Nu vei invata multe chestii utile.

2. Au calculatoare foarte proaste, merg greu. Asta din cauza ca au unul singur si fiecare calculator se conecteaza la el. Dar poti merge cu laptopul personal si poti lucra de pe el, numa' sa fie bun sa mearga programele de editare foto/video.

3. Profesorii sunt destul de limitati sa-si predea materia si cam atat. Daca stii mai mult decat ei, mare atentie.

4. O sa faci foarte mult jurnalism. O sa scrii mult si o sa inveti chestii inutile.

5. Sfatul meu: alege altceva daca vrei sa inveti ceva. Daca esti doar pentru diploma, atunci este ok. Este o facultate foarte usoara.