| AndreiHELPme a întrebat:

Ce specii literare intra anul asta la examen? Si lirice si epice... Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| LaVerd3 a răspuns:

Dintre specii se va da:romanul, doina populara, balada populara, pe langa schita, basmul popular, pastelul, fabula si nuvela.

5 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Anul acesta se va da din genul epic, liric si dramatic.Trebuie sa stii caracteristicile acestor genuri literare.

| AndreiHELPme explică (pentru vali1985):

Da dar genurile astea au si specii literare care au o definitie aparte

| AndreiHELPme explică (pentru LaVerd3):

Ok multumesc!

| vali1985 a răspuns (pentru AndreiHELPme):

Succes la examen!

| LaVerd3 a răspuns (pentru AndreiHELPme):

Dintre specii se va da:romanul, doina populara, balada populara, pe langa schita, basmul popular, pastelul, fabula si nuvela.

| LaVerd3 a răspuns:

Doar cei de la ministerul educaţiei şi învăţământului ştie asta, nimeni altcineva, până luni când se dă simularea laughing