| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie daca la liceurile cu frecventa redusa din Bucureati se invata mult sau moderat? Care a fost si stie... Adica te duci de 2 ori pe saptamana da trebuie sa inveti mult? Sau platesti si promovezi? Care stie va rog. Si daca stiti un liceu deasta care mi l.ati recomanda. Mersi happy

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Pluralul de la „liceu" este „licee", nu „liceuri".

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru corolav):

Mai pune mana pe cartea de romana putin... si dupa poate ai sa iti dai seama ca si termenul,, liceuri'' este corect.winking bafta la invatat.

| corolav a răspuns:

Amice, tu ai rahat în loc de creier.
Eu pun la bătaie pensia mea pe două luni dac-mi arăți undeva pluralul „liceuri".
Eu am învățat carte ca să-i învăț pe niște nerozi ca tine limba română și tu ai curaj să vorbești.
Du-te să plătești la „liceurile"unde crezi tu că vei promova!
Halal școlari din anul 2015 în România!