| DorofteiLuptatorul a întrebat:

cum fac sa rețin și eu ceva? M-am apucat azi sa invat pentru examenul din a 8 a si nu pot retine nimic si nu știu de ce ma enervez când invat.

Răspuns Apreciat de Editori
| johnnny123 a răspuns:

Te enervezi pentru că nu ai suficient exercițiu de a învăța și din acest motiv nu o poți face eficient. Nu există nici o cale simplă. Trebuie să te concentrezi și să faci asta zi de zi, nu două zile pe an, înainte de examen. La început este foarte greu, dar cu timpul, dacă te ții te treabă, devine mai ușor.

Învățatul este exact ca un sport. Cu cât îl practici mai mult și mai disciplinat, cu atât nivelul de performanță crește și devii capabil să faci lucruri pe care la început nu le puteai face.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, înveți stand în picioare evitând să te ia somnul