| anonim_4396 a întrebat:

cum pot sa invat mai rapid si in mai putin timp? Astept raspunsuri de la voi, va rog frumos

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru dta, învățare înseamnă memorare. Memorare rapidă care să fie de durată, nu se poate face rapid.

| johnnny123 a răspuns:

Din pacate nu exista nici o solutie miraculoasa.

Daca vei invata in mod constant si serios, dupa un timp iti vei dezvolta capacitatea de a asimila mai repede informatia si de a o retine mai mult timp. Fara multa munca, nu-ti vei dezvolta nimic.

Daca te uiti la un halterofil, ti se pare ca e simplu sa ridici haltera aia deasupra capului. Dar ca sa ajungi la nivelul ala trebuie sa te antrenezi zece ani.

Răspuns utilizator avertizat
| OKGirl a răspuns:

Hei, banuiesc ca stii ca e mai bine sa inveti din timp. Dar ca sa ti raspund la intrebare, daca ai ceva de invatat pe de rost, te sfatuiesc sa o transcrii de mai multe ori, dar sa fi si cu capul acolo...